Řešení zarůstajících nehtů

Chirurgické řešení zarůstajících nehtů na palcích nohou

Příčinou vzniku zarůstajících nehtů je nerovnost okrajů nehtové ploténky (část nehtu od lůžka směrem ke konci nehtu). Ta vzniká při nesprávném stříhání nehtů, zevním tlaku špatně padnoucí obuvi, poranění okraje nehtu, při anatomických abnormalitách palce nohy nebo při poškození struktury nehtu (plísně).

Nejprve vzniká zarudnutí a otok, později zbytnění valů (kůže na okraji nehtu), hnisavá sekrece a místo je silně bolestivé.

Jaké jsou možnosti odstranění tohoto problému:

  1. Použití „hadičkové metody“ – je to mini invazivní metoda v přísně sterilním prostředí, kdy se v lokální anestesii šetrně nadzvedne okraj zarostlého nehtu a na původně zarostlou část se navlékne rozstřižená hadička. Ta na nehtu zůstane až do doby, kdy původně zarostlá část nehtu odroste. Hadička se 1x denně proplachuje roztokem Betadine a nehet postupně odrůstá, aniž by dráždil nehtové valy. Noha se pohodlně vejde do běžné obuvi.
  2. Chirurgická plastika nehtových valů – v tomto případě, kdy je postranní kůže již silně přerostlá přes nehet, je již hadičková metoda nedostačující. Proto se v lokální anestesii opět v přísně sterilním prostředí chirurgicky klínovitě odstraní přerostlá kůže přes nehet. Vzniklá rána se sešije a cca za 10 se stehy odstraní. Po této době je již plastika zhojena. V průběhu hojení je nehet 3 dny ve sterilním obvazu, pak se obvaz sejme a palec se 1 x denně koupe v roztoku řepíku lékařského. Po zákroku se musí používat volnější obuv, po vyndání stehu se již může nosit obuv běžná.

 

Stav před zákrokem
Nehet po zákroku použitím hadičkové metody

Nebo nám zanechte svůj kontakt, obratem se s Vámi spojíme.

Stisknutím tlačítka ODESLAT potvrzujete, že jste se seznámili s Prohlášením o ochraně osobních údajů a souborech cookie. Více zde >